• Yeme İçme
 • Kültür & Sanat
 • Tarihi Mekanlar
 • Kredi Kartı
 • Lavabo & WC
 • Camii


NOSTALJİK BİR KÖY KAHVALTISI

Bir önceki yazımızda Altınköy Açık Hava Müzesi'nden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Altınköy'ün içerisinde bulunan hem Müze hem de kahvaltı yapabileceğiniz güzel bir mekanı tanıtıyoruz. 

Emdiler Konağı, Müzeye girdikten sonra sol taraftaki iki konaktan birincisi. (ikisinde de aşağı yukarı aynı hizmet var, diğerinde hoşlanmadığımız bir tepki aldığımızdan ötürü burası bize daha samimi geldi)

Burası 100 yıl önceki köy konaklarından birisi olarak döşenmiş, aynı zamanda ise Belediye tarafından İşletmeye verilmiş. 

Aile işletmesi olarak hizmet veren konakta gerçekten samimi bir ortam kurmayı başarmışlar. İşletme sahibi Resul Bey ve akrabalarını bu açıdan tebrik etmek gerekiyor.

Öyle ki biz iki kişi olmamıza -arkadan da birçok müşteri gelmesine rağmen- bebeğimizden dolayı rahat etmemiz için konağın en büyük odasına geçirdiler ve kapıyı da kapattık. Çalışan arkadaşlar kapıyı tıklayarak girmeleri bize sanki kendi evimizdeymiş havasını verdiler. 

Gelelim kahvaltıya...

Resimlerde göreceğiniz üzere Gözleme vb. şeyleri bahçedeki teyzeler yapıyor, mutfağı ise klasik bir Restaurant'tan öte, bildiğimiz Anne figüründeki ablalar görev yapıyor. 

Ürünlerinin doğal olduğunu söyleyen Resul Bey, kahvaltıdaki Reçel türlerini de kendilerinin yaptıklarını belirtti. Diğer ürünler için aynısını söyleyemesekte çoğunluğu organik görünüyordu. Resimlerde gördüğünüz üzere 2 kişilik menü gayet yeterli (tabiki bir iki ürün daha eklense daha iyi olur)

Çay ve Yumurta Bakır kaplarda pişirilerek geliyor.  Bir demlik çay, minik ateşte yanınıza bırakılıyor. 

Burada ellerinizi yıkamanız için ayrılan çeşme bile aslına uygun yapılmış. 

Ne diyelim, Afiyet olsun...

Not: İşletme sahibi değişmiş, tekrar gitmeye vakit bulamadığım için yenileyemiyorum.

Çalışma Saatleri: 10.00 - 19.00 (Pazartesi Hariç)

Ulaşım

 • Özel Araç
 • Otobüs

Otopark

 • Ücretli

Yeme-İçme

 • Kredi Kartı
 • Dış Mekan

Sosyal İmkanlar

 • Lavabo & WC
 • Camii
 • Çocuk Alanı

Manzara

 • Doğa
Son Güncelleme: 17 Aralık 2017, Pazar
Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş

Yorumlar

8 Yorum, 7 İnceleme

Yorum Yaz


Avatar - 12:33 09/04/2019 -

Hüseyin Fidan

Pazar günü kahvaltıyı çocuklarımla birlikte Emdiler Konağında yaptık her şey çok güzeldi Tavsiye ediyorum mutlaka gidin Teşekkürler.

Avatar - 10:09 09/09/2018 -

Bekir Başaran

kapı girişinde alınan 5 TL adaletsiztir. Ben içerde rezerve yapıp kahvaltı yada yemek yiyeceğim neden benden içeri girmek için para alınıyor, ismim verilsin nizamiyeye ücret alınmasın. UYGULAMA ÇOK YANLIŞ.. AYRICA 5 TL EDECEK BİR GEZİ DEĞİLDİR.

Avatar - 01:17 17/09/2017 -

Mehmet Burak Çakır

Sahibi Havva Hanım 8 Eylül 2017 tarihinde misafiri olduk. Herşey muhteşemdi. Çok alçakgönüllü, dürüst, 2,3 kuruşun hesabını yapmayan bir işletme. Allah bereket versin. %100 tavsiye ediyorum. Ankaraya gelip, gitmemezlik etmeyin. Sağlıcakla kalın

Avatar - 19:51 08/07/2017 -

Swedish

Güncel telefon numarası 05059423301 dir. Sahibesi Havva hanım. Şiddetle tavsiye ederim. Ankara olup, damak çatlatan nadir mekanlardan. Dip not, özellikle hafta sonu rezervasyonsuz gitmeyin..

Avatar - 09:19 27/05/2017 -

ozlem Z

Telefon numaraları guncel değil malesef. Az once aradım, kapandı ayrıldık cevabini aldim.

Avatar - 10:58 05/06/2016 -

Mehtap

Söylediklerini ve yorumlarınız için teşekkürler. Kahvaltı pahali değil mi 15 tl. Disarda

Avatar - 08:54 24/05/2016 -

tsm

çok kötü. müşteriyi yemek bitmeden kaldırıp yeni müşteriler almak için can atan işletememe.

Avatar - 21:13 06/12/2015 -

Arzu Karci

Merhaba büyük bir hevesle gittiğimiz Emdiler Konaginda hayal kırıklığına ugradik.Oldukça vasat bir kahvalti ile karşılaştık.Kahvaltinin olmazsa olmazi beyaz peynir,kaşar,domates,biber,salatalık yoktu.Kahvalti için uygun bir mekan olduğunu düşünmüyorum.

Ankarayı Geziyorum - 08:15 07/12/2015 -

Ankarayı Geziyorum

Arzu hanım, 

Biz gittiğimizde sizin dedikleriniz vardı. 
Saydığınız şeyler gelmediyse, menü kahvaltı menüsünden çıkmış demektir. 
Sizin adınıza üzüldük.